Wychodzenie zza "mgły"*

Mam wrażenie, że właśnie coś takiego dzieje się obecnie z Ignasiem.

Jest jakby bardziej wyrazisty.

Zmienił się.

Pisałam już o tych zmianach, a on co i rusz wprowadza nową jakość w nasze relacje i w swoje relacje ze światem.

Zaczęło się od przespanych nocy. Od przytulania. Od okazywania nam czułości.
Później doszło raczkowanie i próby samodzielnego jedzenia.
Następnie przyszła kolej na komunikowanie się poprzez wyraźne "a", "e". I generalnie wzbogacony zasób dźwięków, którymi się Ignaś bawi.
Skok rozwojowy, jaki w tej chwili obserwujemy u Ignasia nas zachwyca. Czasem jesteśmy oniemiali z podziwu i szczęścia. Choćby wówczas, gdy Ignaś bawił się w chowanego z Ciocią Olą- chował jej się za kanapą i niespodziewanie zza niej "wyskakiwał". On rozumie bardzo wiele!!! Jestem o tym przekonana.
Dziś na rehabilitacji wykonywał wszystkie propozycje i polecenia (no, prawie:)). Zdejmował lali skarpetkę, dawał jej pić z kubeczka (cóż, że na głowie), podawał nam różne przedmioty! A przy tym tryskał wybitnie wyśmienitym humorem. Był CUDNY!
A tuż po zajęciach- zupełnie nie kwapiąc się do opuszczania sali "tortur", bawił się z rzeczoną "lalą", ściskał, dawał buziaki. Cud! Przepięknie!
Spójrzcie tylko:
Ignaś jest inny. Wiem i czuję to na pewno. Jakby do nas skądś wracał. Skąd?
Mam nieprzeparte wrażenie, że to jednak ma jakiś związek z odstawieniem Sabrilu. I czuję, że to była dobra decyzja. Oby tylko nie trafił nigdy tam, skąd teraz do nas wraca....

Jest jeszcze wiele takich drobiazgów, którymi chciałabym się dzielić, opowiadając o Ignasiu dziś. Ale powoli. Dajmy czasowi czas, by te drobiazgi mogły się ugruntować. Osadzić...

*Metafora "mgły" jest autorstwa Pani Kasi- rehabilitantki Ignasia. Urzekła mnie jej trafność:) Stąd zapożyczam na wieczne nieoddanie;)
Komentarze

 1. A ja myślę że Ignaś się dopiero rozkręca:-) Bardzo się cieszę i wierzę że mgła już nie powróci!!! Gratuluję, i Ignasiowi,i Wam drodzy Rodzice, bo to efekt Waszych wspólnych starań:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za te dobre słowa. Oby tak się stało:)

   Usuń
 2. Cieszę sie razem z Wami i życzę by ten skok rozwojowy zazębiał się następnym i następnym i jeszcze nastepnym...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ pięknie to napisałaś, ja myślę że to dopiero początek powodzenia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inni czytali też:

List do Terapeuty

***

JUŻ JEST! - Sala Doświadczania Świata

TheraTogs - spojrzenie subiektywne

Niczego nie żałuję?