22 miesiące

22 miesiące to według niektórych poradników optymalny wiek u chłopców na rozpoczęcie treningu czystości. Mechanizmy odpowiedzialne za jego powodzenie są już w pełni wykształcone i dają nadzieję na sukces w tej dziedzinie.


Ignaś ma dokładnie 44 miesiące (co łatwo się przelicza na 3 lata i 8 miesięcy).

Czy wobec tego my również możemy liczyć na powodzenie tej akcji?
Właśnie dziś podjęliśmy wyzwanie ;) Wszystko nam sprzyja: jest gorąco, umiejętność sygnalizowania innych potrzeb (w tym tej drugiej fizjologicznej) już opanowana, więc czas już rozstawać się z pieluszką?

Nie pytałam ekspertów o zalecenia i zdanie. Któż by mi odpowiedział lepiej, jak nie sam Ignacy? On jest najlepszym specem od samego siebie. I na razie z entuzjazmem odkrywa siebie w takiej bezpieluchowej odsłonie. Jak tylko jest "po"- pokrzykuje radośnie i pokazuje, gdzie jest plama, którą mama powinna natychmiast usunąć;)
Taki mamy styl :P żadne nocniczki na razie nie wchodzą w grę, przyjęliśmy strategię "oswajania nowego i poznawania swojej fizjologii" w sposób najbardziej dosłowny. I- jak obserwuję- podoba się to głównemu zainteresowanemu. A jak już utrwalimy uświadamianie sobie kolejnej potrzeby i zrobi się chłodniej- wprowadzimy kolejny stopień trudności- informowanie "przed".


Ja wiem, że jest milion ważniejszych tematów i spraw do opisania.
Ale jedynie na taki przyziemny mam siłę;)
wybaczcie....

Komentarze

  1. Oj, ale jaki ważny jest ten przyziemny temat!
    Powodzenia i wytrwałości :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inni czytali też:

List do Terapeuty

***

JUŻ JEST! - Sala Doświadczania Świata

TheraTogs - spojrzenie subiektywne

Niczego nie żałuję?