Piórka, piłeczka, Nutella...

... talerzyk, mleczko w tubce, mydlane bańki, wiatraczek, amarantus., kawałeczki banana na talerzyku.... to nasz nowy zestaw terapeutyczny - logopedyczny.

Codziennie 2 razy po 10 minut. Dmuchanie, oblizywanie, wylizywanie, puszczanie, mlaskanie, cmokanie, buziaków posyłanie.

A język nadal jak kołeczek. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że Ignaś nie potrafi oblizać kącików ust języczkiem i że taki to dla niego problem :( Prosta rzecz, a jaka zasadnicza....


Bez tego nici z mówienia, trzeba więc go nauczyć... Jednak wizyty domowe logopedy są dla nas bardzo motywujące i mobilizujące. Ignaś ma nawet specjalny znak "imię" dla Pani Agnieszki:) Wziął się on z pierwszej wizyty- konsultacyjnej- gdy przyłożyła jego rączkę do swojego gardła i wypowiedziała jego imię :) Od tej pory Pani Aga logopeda jest Panią od drgającej szyi:) I szafa gra. I wiemy, o kogo chodzi:)

Pocieszająca w tym wszystkim jest łatwość, z jaką Ignaś ćwiczy sylabizowanie z dodaniem klaskania sylaby "ta" (należy klasnąć raz w dłonie i powiedzieć "ta", a potem całość powtórzyć).
Po dwukrotnym złożeniu wychodzi słówko "tata":) Zaskakujące było natomiast dla nas obu to, że najtrudniej było Ignasiowi wypowiedzieć czystą sylabę "ta", wciąż dokładał do niej "ba" i mówił "taba". Nie sądziłam, że to może być dla kogoś kłopotem, a tymczasem jest. Dla mojego osobistego trzeciego syna :) Ale ćwiczenia i aplauz plus zachwyt robią swoje i Ignaś witał Tatę w drzwiach wieczorem dwoma sylabami "ta"+"ta" :)

Tu scenka z pierwszego wieczoru po wizycie Pani Agi, uczącej Ignasia sylabizowania:


A tu próbka "piórkowania" dla chętnych:
Także: talerzyk, mleczko, nutella, piórka i do roboty :)

Komentarze

  1. U nas terapia logopedyczna zawsze była najtrudniejszym elementem.
    Tymczasem Ignacy wygląda nawet na zadowolonego. Ale co się dziwić, jak "zestaw logopedyczny" zawiera takie atrakcje jak nutella i słodkie mleczko ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Radzi sobie całkie fajnie. Może ciężkie, ale za to efektowne są takie ćwiczenia. Powodzenia!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inni czytali też:

List do Terapeuty

***

JUŻ JEST! - Sala Doświadczania Świata

TheraTogs - spojrzenie subiektywne

Niczego nie żałuję?