Wpis pod prąd (nie mylić z elektrostymulacją :P), czyli przemarsz...
Ja wiem, że dzisiaj Dzień Dziecka. Prezenty od dawna już czekają (choć jeden jeszcze na poczcie :P). I z założenia ma być dziś miło...
A ja jak zwykle- pod prąd :P
Zamiast zrelacjonować Wam festyn z okazji Dnia Dziecka (skądinąd przyjemny i z muzyką w tle), to o przemarszu jakimś piszę....
Cóż, jakoś tak ważniejszy to dla mnie event był, wybaczcie. Ewentualnie- jeśli nie wybaczycie, wpadnijcie do nas jutro, a dziś świętujcie do woli ;)
A wszystkim dzieciakom- Dużym i Małym- oczywiście radości życzę i zdrowia!


***
"Przemarsz"


Choć dostawaliśmy zaproszenie już przynajmniej 2 razy, a sam przemarsz odbył się już po raz trzynasty, dopiero w ostatni piątek miałam dość odwagi, by się do niego przyłączyć...

Odwagi? 
Trochę tak, właśnie.

Skomplikowane to uczucie dla mnie - stanąć w korowodzie, który otwiera transparent "Święto Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych" (tak chyba brzmiał napis- z emocji nie pamiętam). No, może łatwiej jest, gdy ma się do tego odpowiednio duży dystans, nie wiem. Ja go nie znalazłam w sobie przez ostatnie lata, a i tym razem miałam go wyłącznie tyle w sobie, by pójść obok grupy przedszkolnej, do której chodzi Iggi;)

Miałam mieszane uczucia. 
Bo, choć sam marsz i jego uczestnicy tworzyli barwną i radosną kolumnę, sama idea organizowania takiej uroczystości uświadamia mi, jak wiele się jeszcze musimy nauczyć, otworzyć na siebie na wzajem, lub też- w moim przypadku- pogodzić z rolą, jaką nam życie zaproponowało.. 

Z drugiej strony, to ważne, że osoby niepełnosprawne chcą włączać się w normalne życie, uczestniczyć w nim i tworzy się ku temu naturalna przestrzeń...
Zmienia się....
Pomyślelibyście jeszcze dwadzieścia lat temu o takim "evencie"? ;)

Ignasiowi podobało się bardzo! Muzyka, piszczałki, dzwoneczki, koleżanki, koledzy no i sam fakt, że można bezkarnie wędrować niemal żółwim tempem samym środkiem jezdni przez centrum miasta;)
A na koniec pochodu dla najwytrwalszych piechurów- pączki ;)

Z rozmowy z Panią Dyrektor przedszkola, do którego chodzi Ignac (i jednocześnie Organizatorką przemarszu), dowiedziałam się, że w tym roku dołączyło do wydarzenia wyjątkowo dużo placówek (stąd pewnie długość pochodu;)). 
I właśnie to "wyjątkowo" najwymowniej podkreśla sens całego tego wpisu...


Tak czy inaczej jestem bardzo zadowolona z tego, że w końcu znalazłam w sobie ten rodzaj odwagi. 
I w przyszłym roku mam nadzieję też się przyłączyć, kto wie?- może już z Ignacym maszerującym na własnych nogach? (Tym razem ubezpieczająco wzięłam ze sobą wózek- trasa była zbyt długa, by Ignaś ją pokonał samodzielnie, a i jego tempo pozostawiałoby wiele do życzenia;).

niezgrabny ten wpis, prawda? tak, jakoś....


Komentarze

 1. Aaaa tak zgrabny-niezgrabny.
  Prawdziwy.
  Ot co.

  I rozumiem doskonale.
  Uściski :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że taki marsz został zorganizowany. Pozdrawiamy. Całusy dla Ignasia dzielnego uczestnika.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inni czytali też:

"Jaskiniowcy z bliska", czyli to, co mnie fascynuje.

Ta cała "zabawa" w emocje...

Krótka historia długiej drogi

Oczekiwanie...

A może do kina?