Projekt z książką w tle!

Zastanawiam się, czy wiecie, że tuż po książce "Duże Sprawy w małych głowach" powstał projekt szkoleniowy na szeroką skalę...

Żeby książka nie leżała na półkach, pokrywając się kurzem, jej autorka i kilkoro pasjonatów postanowili rozruszać temat i stworzyć projekt pod nazwą "Including Education". Projekt ów zakłada, że w oparciu o treści zawarte w książce (czyli tematyka niepełnosprawności wśród dzieci) można prowadzić zajęcia dla uczniów i przedszkolaków. Wiecie- takie merytoryczne i oswajające równocześnie (czyli to, co sama robię, bazując na własnych kompetencjach w tym zakresie- Spotkania)
Jako, ze temat niepełnosprawności jest trudny emocjonalnie, wielu nauczycieli może zwyczajnie nie wiedzieć, jak go ugryźć, co powiedzieć, czy w ogóle rozmawiać, gdy dzieci pytają. Poza tym bywa i tak, że niepełnosprawność dziecka jest tematem tabu, obarczonym przekonaniami o tym, że to nieszczęście, więc może nie dotykajmy go, porusza trudne emocje, z którymi nie zawsze wiemy, jak sobie poradzić. Stąd pomysł, by .... pomóc nauczycielom w rozmowach z uczniami o "tych" sprawach.

Projekt "Including Education" otrzymał dofinansowanie  w międzynarodowym konkursie Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych w ramach "Alumni Engagement Innovation Fund 2016". To bardzo nobilitujące. Był jednym z 61 rozpatrzonych pozytywnie wniosków ( "Dowiedzieliśmy się, że złożono 829 projektów ze 137 krajów"- czytamy na profilu fb książki. )

Gra jest więc warta świeczki! :) Dlatego postanowiłam Was o tym poinformować. Może ktoś z Was zechce, by w jego szkole/ przedszkolu nauczyciele mogli wziąć udział w takim wyjątkowym i BEZPŁATNYM szkoleniu? Czas ucieka, a zapisy placówek już trwają! Dlatego warto podejmować szybką decyzję: tak? czy nie? :)

Jeśli jesteś zainteresowana/ zainteresowany takim szkoleniem jako uczestnik, lub jako rodzic chciałbyś, by takie zajęcia odbyły się dla kadry w szkole twojego dziecka- koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki i DZIAŁAJ!
Od piątku zostało już tylko 15 miejsc....

(informacje pochodzą z profilu Duże Sprawy w małych głowach na fb):

"Poprowadzimy 50 bezpłatnych warsztatów w całej Polsce dla nauczycieli przedszkoli i szkół.
Tematyka: Jak w oparciu o książkę "Duże sprawy w małych głowach" prowadzić w przedszkolu/szkole zajęcia poświęcone niepełnosprawności.
Każda grupa warsztatowa musi liczyć 15-20 osób. Nie muszą to być nauczyciele jednej szkoły/przedszkola – placówki z małych miejscowości czy wiosek mogą się porozumieć miedzy sobą, aby zebrać wymaganą minimalną grupę osób. W przypadku dużego zainteresowania możliwe jest przeprowadzenie w jednym dniu dwóch warsztatów – najważniejsze jest, aby grupa warsztatowa nie przekroczyła 20 osób.
Warsztaty będą trwały 4 jednostki lekcyjne (180 minut), nauczyciele w nich biorący udział otrzymają stosowne zaświadczenie. Warsztaty ruszają w październiku 2016 r, będą prowadzone do czerwca 2017 r. i są bezpłatne. Obowiązkiem placówki zgłaszającej jest jedynie zapewnienie sali. 
Placówki, w których mają być przeprowadzone warsztaty, należy zgłaszać na adres mailowy: duze.sprawy@gmail.com . W zgłoszeniu bardzo proszę podać:
1. dokładny adres szkoły, w której odbędą się warsztaty
2. adres mailowy osoby kontaktowej,
3. ilość uczestników / ilość grup warsztatowych."


Powodzenia!!!

A nieskromnie napiszę tylko, że moje zaangażowanie w ten projekt nie jest przypadkowe ;)
Ale na razie to tajemnica, więc pst!

Komentarze

  1. Świetny projekt! Mam nadzieję, że zdążyliśmy rzutem na taśmę:-) i że do przedszkola Szczypiorka zawitają Duże sprawy...O jak bardzo chcielibyśmy, zwłaszcza, że to zaangażowanie takie nieprzypadkowe:-) Trzymam kciuki, żeby się udało i spotkało:-) Pozdrawiam
    Mama Szczypiorka

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba się domyślam jaki to będzie wkład w projekt ;)
    Przedszkole Adasia już zapisane.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inni czytali też:

"Jaskiniowcy z bliska", czyli to, co mnie fascynuje.

Ta cała "zabawa" w emocje...

Krótka historia długiej drogi

Oczekiwanie...

A może do kina?